Mandragora

lubelskie » Lublin

  • dla psów:

Oceń miejsce:

Dodał: anija

Zapraszam Państwa w podróż do tradycji świąt i miejsc żydowskich, przeplatanych z historią mojej rodziny, tego miejsca i przedwojennego Lublina. Postaram się Państwu przybliżyć tradycje żydów lubelskich...od kuchni.

Zdradzimy kiedy serwujemy przepyszne gefilte fisz i rybę faszerowaną jaką przyrządzała moja babcia na święta, co to jest czulent i dlaczego w Jom Kipur jest zamknięte.

Pomimo braku stałego nadzoru Rabinicznego ( nie mamy certyfikatu koszerności ) przestrzegamy podstawowych zasad obowiązujących w kuchni koszernej, a raz w miesiącu odwiedza naszą restaurację maszgicha – strażniczka koszerności i sprawdza czy przygotowywane posiłki są zgodne z zasadami kaszrutu.

By przybliżyć Państwu pełną fascynujących tradycji kulturę żydowską organizujemy wieczory szabasowe z muzyką klezmerską na żywo – grają u nas najlepsze kapele klezmerskie w Lublinie, warsztaty kuchni żydowskiej, święta żydowskie.

Przyjęcia rodzinne, imprezy firmowe, sklepik z judaiką, catering, przewozy po całej Polsce oraz mała manufaktura – to tylko część oferty naszej Restauracji.

Zasmakuj tradycji!!! Odkryj smak przedwojennego sztetl!

Psy mile widziane o czym informują tabliczki umieszczone na ścianach :)

Zapraszamy do Mandragory - Izabela Kozłowska-Dechnik

WWW:
http://mandragora.lublin.pl/

Adres:
Lublin, ul. Rynek 9
tel. 81 536 20 20
Komentarze
Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby dodać komentarz.