Baza namiotowa "Pod Wysoką"

małopolskie » Szczawnica

  • dla psów:

Oceń miejsce:

Dodał: anija

Baza namiotowa "Pod Wysoką" znajduje się w Małych Pieninach nad Jaworkami na wschód od Szczawnicy.
Jaworki leżą (w linii powietrznej) ok. 85 km na południowy-wschód od Krakowa i ok. 45 km na północny-wschód od Zakopanego. Położone są na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Baza działa w czasie wakacji - lipiec, sierpień.
Oferuje noclegi w namiotach 10- i 12- osobowych lub na polu namiotowym (we własnym namiocie).

nocleg w namiocie bazowym 7zł
nocleg we własnym namiocie 4zł za osobę.

Mieszkańcy bazy mogą korzystać z kuchni polowej i jej wyposażenia, jadalni, bieżącej wody (w potoku) i polowego prysznica.

Dojście:

Przez Wąwóz Homole (zielonym szlakiem):
Z końcowego przystanku autobusowego w centrum wsi Jaworki cofamy się drogą w stronę Szczawnicy. Po lewej mija się starą łemkowską kapliczkę. Po przekroczeniu płynącego wąwozem potoku Kamionka należy skręcić w lewo w wylot wąwozu. Wiedzie tędy zielony szlak turystyczny z Jaworek na Wysoką.
Za jego znakami dociera się do bazy. Ścieżka prowadząca przez wąwóz kilkakrotnie przechodzi przez potok, następnie pnie się ostro (po drewnianych schodkach) w górę, gdzie ubezpieczona jest poręczami. Po przejściu skalnej części wąwozu wychodzi się na Polanę Książki. W dali ukazuje się wierzchołek Wysokiej. Dalej szlak wiedzie między jałowcami ku górze a następnie wychodzi na drogę wiodącą wprost z Jaworek. Szlak skręca w prawo i dalej prowadzi drogą przez las (ok. 15 min.). Po przekroczeniu potoku szlak prowadzi halami pod górę w stronę Wysokiej. Na wprost widoczna jest usytuowana w dolince potoku baza.

Przez Bukowinki:
Jest to wariant krótszy - uważany za mniej urokliwy, ale łatwiejszy (szczególnie przy transporcie bagażu lub większych zakupów). Z centrum Jaworek wchodzi się w polną drogę wiodącą na południe przy zachodnim krańcu parkingu. Widoczny jest tam bazowy drogowskaz.

Droga początkowo pnie się stromym stokiem a następnie łagodnie osiąga odkryte wypłaszczenie Bukowinek. Dalej droga lekko schodzi w dół. Po lewej widoczna jest malownicza grupa skałek. Z prawej strony dochodzi, prowadzący przez wąwóz Homole zielony szlak. Od tego momentu droga prowadzi przez las (ok. 15 min.). Po przekroczeniu potoku szlak wychodzi na hale w stronę Wysokiej. Na wprost widoczna jest usytuowana w dolince potoku baza.

WWW:
http://www.jaworki.skpb.lodz.pl/

Adres:
Jaworki
tel. 600 42 20 90
Komentarze
Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby dodać komentarz.